Evropski teden mobilnosti 2022 – YouTube

Avto že dolgo ni več v modi, to zdaj vemo že vsi. Zato vsako leto med 16. in 22. septembrom poteka EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI, ki strmi k spremembam potovalnih navad. Letos pod sloganom: Trajnostno povezani.

V želji, da učence prvega triletja spodbudimo k čim več gibanja in hoje smo se odločili, da se pridružimo otrokom v vrtcu, pri izvedbi tedna hoje.

Vse starše prosimo, da v tem tednu parkirate pred občinsko stavbo in svoje otroke peš pospremite do šole. Na ta način bomo tudi zmanjšali promet pred šolo in prispevali k manjši porabi energije.

Ker na šoli sledimo viziji trajnostne mobilnosti, se preko celega šolskega leta pogovarjamo o pomenu gibanja za zdravje in seveda o tem, da na takšen način prispevamo k zmanjšanju onesnaževanja okolja, v katerem živimo.

Z dejavnostjo peš hoje v šolo želimo učencem pokazati, da lahko na preprost način naredimo nekaj pozitivnega, smiselnega in dobrega zase in za okolje.

Vreme ni ovira za pešačenje. V primeru dežja naj imajo učenci ustrezna oblačila in dežnik.

Prosimo vas, da nam pri tem pomagate, da svoje otroke tudi sami spodbujate k trajnostnemu načinu prihoda v šolo.

Hvala za sodelovanje in podporo pri izvedbi tedna hoje,

EKIPA PROMETNE VZGOJE.