PROJEKT VARNO NA KOLESU

Tudi letos bomo sodelovali v projektu Varno na kolesu in z nalogami spodbujali učence k aktivnemu preživljanju prostega časa in varni udeležbi v prometu.

Aktivnosti bodo namenjene vsem učencem od 1. do 9. razreda. Zaželeno je, da se v okviru izvedbe posamezne naloge vključi čim več učencev. Naloge učence vzpodbujajo k aktivni uporabi kolesa – kolesarjenju. Šola bo sodelovala tudi na način, da opravi le posamezno nalogo ali opravi vse naloge in se poteguje za nagrade.

1. KOLESARIM IN NABIRAM KM
  • Osrednji cilj te aktivnosti je, da se vključi in sodeluje čim večje število učencev na šoli, ki kolesarijo v prostem času in beležijo prevožene kilometre.
  • Kilometre bodo oddali preko za to predvidenega spletnega obrazca na spletni strani.
  • Za posamezno šolo lahko kilometre vpišejo učenci in njihovi strokovni delavci (učitelji), ne pa tudi družine sodelujočih učencev, prijatelji ipd.
  • Seštevek vseh zbranih kilometrov ter število sodelujočih učencev bo podalo povprečno prevoženo število km na šolo.

Rok za izvedbo: 25.4.2024

1. ŠPORTNI DAN NA KOLESU
  • Šola načrtuje športni dan na kolesu ali obisk lokalnega kolo parka/pumptracka, kjer izvedejo preizkus različnih kolesarskih spretnosti. na različnih kolesarskih terenih (poligon, pumptrack, spust, vožnja v klanec, zaviranje na mokrih površinah ipd…).
  • Za učence, ki še nimajo opravljenih kolesarskih izpitov je možnost izvedbe aktivnosti na neprometnih površinah ali poligonih in/ali pumptrackih.
  • Osrednji cilje je spodbujanje gibanja, uporabe kolesa ter vključevanje čim večjega števila učencev.

Rok za izvedbo: 25.4.2024

Koordinatorka Tea Kump.