GREMO PEŠ S KOKOŠKO ROZI

V šolskem letu 2019/20 smo se priključili projektu »Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah« in ga bomo nadaljevali z aktivnostjo GREMO PEŠ S KOKOŠKO ROZI. Ker se je projekt zaključil, smo se vseeno odločili, da bomo s projektom nadaljevali.

Glavni cilj je spremeniti potovalne navade otrok v šolo ter posledično zmanjšati motorni promet v okolici šole. Otroke želimo spodbuditi, da začnejo razmišljati o prometu na drugačen način. Predvsem o tem, kako lahko različne vsakodnevne krajše poti opravimo peš, s kolesom, skirojem,… Če je razdalje prevelika, pa z avtobusom oziroma s skupinskim prevozom več oseb z enim avtomobilom, torej na trajnostni način. Izmed naštetih želimo spodbuditi predvsem pešačenje. Ti načini potovanja omogočajo, da je pot v šolo okolju prijazna, varna in zdrava. Na tak način prispevamo k čistejšemu okolju, večji prometni varnosti v okolici šole ter krepitvi našega zdravja. Aktivnost na zanimiv, zabaven in igriv način vpelje elemente trajnostne mobilnosti v vsakodnevne potovalne navad učencev in jih vzgaja o pomenu trajnostne mobilnosti.

V času trajanja aktivnosti, ki bo potekala 1 teden v septembru in 1 teden v aprilu/maju, bodo učencem, ki bodo prišli na trajnostni način, podeljene igralne karte. Po izvajani aktivnosti se bodo učenci igrali igre, skozi katere bodo razmišljali in se izobraževali v smeri trajnostne mobilnosti tudi po aktivnosti.

Želimo, da se učenci zavedajo, kako pomemben je zdrav način življenja, in da k temu spodbudijo tudi svoje starše, stare starše.

Koordinatorka Tea Kump.