21. maja v UNESCO ASP mreži pridruženih šol obeležujemo Mednarodni dan kulturne raznolikosti za dialog in razvoj. Kot UNESCO šola damo velik poudarek vzgojnemu delovanju. Učence skozi vzgojni načrt šole in projekt Drugačnost nas bogati učimo treh S-jev: strpnosti, spoštovanja in sodelovanja.

Letos smo obeležitev dneva združili z zaključkom UNESCO projektov Od pšeničke do potičke in Drugačnost nas bogati, katerih nosilci smo, ter pripravili kar dvodnevno dejavnost.

UNESCO dan, kot smo poimenovali vikend druženja učencev, smo organizirali v petek, 20. 5. 2022, in v soboto, 21. 5. 2022. UNESCO dejavnosti smo združili skupaj s projektom delo z nadarjeni ter s tremi projekti, v katerih je Občini partner naša šola – Ureditev območja ob Radulji, Medgeneracijsko stičišče v naravi in Herbalium – prostor narave, zdravja in dobrega počutja.

Nekaj foto utrinkov in celoten prispevek na povezavi: UNESCO dan poročilo s foto