V petek, 24. 6. 2016, smo metelkarji zaključili šolsko leto. Prvo uro smo imeli v večnamenskem prostoru šole prireditev ob 25. obletnici dneva državnosti ter 10. obletnici nadgraditve šole, nato pa se je dogajanje odvijalo zunaj. Malica (dobrote z žara) ter kmečke igre med razredi so potekale na igrišču. Kot gost presenečenja so rock glasbo igrali nekdanji učenci naše šole, člani skupine Ice on fire. Ga. ravnateljica, g. župan in predstavnik šolske skupnosti Boštjan Ziherl pa so slovesno predali v uporabo zunanji fines, novo pridobitev šole. Učenci razredih paralelk so se pomerili v štafetnih igrah, navijali smo za zabavne tekmovalce, ki so hodili v velikih gumijastih škornjih, vozili samokolnice, skakali v vrečah, Igre smo zaključili z dvobojem med osmošolci in učitelji, ki so se pomerili v hoji s hoduljami ter na smučeh za več oseb. Zadnja ura šolskega let je bila namenjena druženju z razredniki ter sladkemu presenečenju.

Patricija Haler