Šolski zvonec je prvič zazvonil tudi za vse šolarje in zaposlene na Osnovni šoli Frana Metelka Škocjan. Dan smo najprej obeležili s prireditvijo za učence od 2. do 9. razreda. Po himni je učence prijazno nagovorila nova ravnateljica, ga. Janja Lesjak, in jim zaželela lepo in uspešno šolsko leto. Prav tako je vse prisotne z obiskom in govorom počastil v. d. generalnega direktorja Direktorata za predšolsko vzgojo in osnovno šolstvo, g. Matjaž Barič. Prireditev se je nadaljevala z dramskim prizorom, ki je komično prikazal dogajanje v razredu, ko učenci pozabijo skoraj vsa šolska pravila. Slišali smo tudi glasbeni točki na klavirju in kitari ter recitacijo pesmi Borisa A. Novaka, Moje pravice. Za zaključek so razredničarke poklicale svoje učence in jih pospremile v učilnice, kjer so nadaljevali s programom.

Sledil je še sprejem prvošolcev. Te so na vhodu v šolo počakali učenci iz prijateljskih osmih razredov in jih pospremili v prireditveni prostor. Po himni in nagovoru učiteljice prvega razreda, ge. Nuške Košak, so se učiteljice predstavile z lutkovno igrico z naslovom  Lili in Bine gresta prvič v šolo. Nato so nove šolarje osmošolci pospremili do razreda, kjer je sledilo medsebojno spoznavanje. Po igri z ogledalom v škatli, kjer so ob pogledu vanj našli najbolj zabavnega in prijaznega prvošolca, so našli svoje ime na stolčku. Po predstavitvi so uradno sprejeli prvošolce v 1. razred, jim čestitali ter jim izročili  rumeno rutko z igračko Lili ali Bineta. Odšli so v jedilnico na sladko presenečenje, tam pa so jih ob torti že čakali starši, ki so medtem prisluhnili ravnateljici in policistu.

Daniela Zupan Dežman