V 11. tednu smo na OŠ Frana Metelka Škocjan in Podružnici Bučka izvedli očiščevalno akcijo. Ohranjamo slogan Naj Škocjan in Slovenija ostaneta čista in lepa ter v prvih pomladnih dneh učenci in učitelji čistimo okolico šole. Pometli in odstranili smo nekaj peska z dovoznih poti, parkirišč in avtobusne postaje, pograbili smo travnate površine okoli šole ter pobirali smeti do parkirišča pri pošti, sprehodili pa smo se tudi do Metelkovega doma in občine z namenom čistiti in ozaveščati učence o pomenu čistega okolja za naše bivanje.

Tudi učenci in učiteljice smo na podružnici Bučka očistili okolico šole. Tretješolci so pometali šolsko igrišče in zgornje parkirišče, četrtošolci in petošolci pa uredili travnato igrišče ter pometli spodnje parkirišče. Najmlajši, prvošolci in drugošolci, pa so se odpravili po kraju Bučka in pobirali smeti. Z akcijo smo se spomnili, da je skrb za čisto in neonesnaženo okolje ena izmed najpomembnejših nalog vsakega izmed nas.

POROČILO z očiščevalne akcije 2022.pdf