Povabilo k praznovanju 2. februarja –  mednarodnega  dneva  glasnega branja

1. teden v februarju je posvečen glasnemu branju, natančneje, 2. februar je mednarodni dan glasnega branja, katerega pobudnica in ustanoviteljica je bila leta 2010 Družba LitWorld.

Namen te akcije je, da ljudje po vsem svetu proslavijo veselje do branja na glas in se zavzemajo za opismenjevanje kot temeljno človekovo pravico, ki pripada vsem.

Več na: https://www.litworld.org/worldreadaloudday

Predlagamo, da se ta teden tudi metelkarji pri pouku in v oddelkih podaljšanega bivanja pridružimo glasnemu branju.

Za praznovanje tega  dneva potrebujemo: knjigo, poslušalca in glasno branje. Pri nas na šoli vse to imamo.

Tako boste sebe in sošolce obdarili z lepoto besed, ki jo/jih lahko poklonite tudi svojim domačim.

• Veliko malih stvari obstaja, ki povzročijo, da tvoj svet raste. Ljubezen do knjig je najboljša izmed njih.«

(Jacqueline Kennedy)

Za šolsko knjižnico Marinka Cerinšek