Pravila obnašanja in ravnanja v spletnih konferencah (9. ČLEN Pravil šolskega reda OŠ Frana Metelka Škocjan)

Spletne videokonference so oblika pouka na daljavo. Pri uporabi videokonferenc veljajo enaka pravila obnašanja in ravnanja kot v šolskih učilnicah. Poleg upoštevanja pravil lepega obnašanja na spletu pri uporabi videokonferenc veljajo še naslednja pravila:

1. Učenec se prijavi v aplikacijo s svojim imenom in priimkom (in razredom).
  2. K videokonferencam ni dovoljeno zamujati.
  3. K videokonferencam morajo učenci prihajati primerno oblečeni in urejeni.
  4. K videokonferencam ni dovoljeno prinašati hrane in pijače.
  5. Učenec mora imeti ves čas prisotnosti pri pouku v spletni učilnici vklopljeno kamero.
  6. Učenec naj ima pri uri vse didaktične pripomočke in gradivo, ki ga za delo potrebuje.
  7. Učenec sledi navodilom učitelja in s svojim vedenjem ne sme motiti pouka in svojih sošolcev.
  8. Med poukom ni dovoljeno norčevanje, žaljenje, uporaba kletvic in drugih neprimernih besed (niti v pisni niti v ustni obliki).
  9. Snemanje in fotografiranje predavanj, pouka ter ostalih srečanj prek videokonferenc izbranih aplikacij ter objavljanje le-teh brez dovoljenja učitelja ni dovoljeno.

Možni ukrepi in posledice ob neupoštevanju pravil:

1. Učitelj učenca opozori na neprimerno vedenje.
  2. Ob neupoštevanju učiteljevega opozorila učitelj o tem seznani razrednika, ta pa učenčeve starše.
  3. Če se učenčevo neprimerno vedenje nadaljuje, učitelj učenca odstrani iz spletne učilnice. Učenec učno snov predela sam v spletni učilnici.
  4. Učenčev izostanek zaradi odstranitve iz spletne učilnice je neopravičen.
  5. Ob neopravičenih izostankih razrednik vzgojno ukrepa v skladu s 16. členom Pravil šolskega reda OŠ Frana Metelka Škocjan.
  6. Učitelj lahko učencu zaradi neudeležbe na učnih urah prek videokonferenc ter zaradi neodzivnosti oziroma neopravljanja učnih obveznosti odredi predmetni izpit.

POVEZAVA: http://www.frana-metelka-skocjan.si/solanje-na-daljavo-pravila/