V soboto, 27. 5. 2023, je na OŠ Frana Erjavca, v Novi Gorici, potekalo že XXX. državno tekmovanje ”Kaj veš o prometu?”, ki so se ga udeležili najboljši kolesarji iz slovenskih osnovnih šol.

Našo šolo in s tem tudi občino je pogumno zastopala šestošolka Manca Košak.

Tekmovanja »Kaj veš o prometu?« so tradicionalna oblika prometno – vzgojnih aktivnosti, ki potekajo po slovenskih šolah že 53 let. Letošnje tekmovanje je bilo že XXX. državno tekmovanje v samostojni Sloveniji. Tekmovanja potekajo na šolski in občinski ravni. Temu sledi še finalno državno tekmovanje. V okviru kvalifikacijskih tekmovanj je letos sodelovalo 536 učencev, samo najboljših 41 tekmovalcev se je uvrstilo na državno raven.

Za uvod v tekmovanje so prisotne nagovorili župan Mestne občine Nova Gorica, g. Samo Turel, ravnateljica OŠ Frana Erjavca Nova Gorica, ga. Lara Brun  in namestnik direktorja AVP g. Jože Hribar.

Vsi tekmovalci so morali dokazati svoje znanje pri praktični vožnji v prometu z vključenimi različnimi prometnimi situacijami, nato na teoretičnem delu tekmovanja, na koncu pa so se preizkusili še na zahtevnem spretnostnem poligonu. Prav vsi tekmovalci so si prislužili kolesarsko čelado, knjižico Dober kolesar ter priznanje.

Mentorici: Jasmina Povše, Tea Kump