UNESCO – Nacionalni projekt MOJE PRAVICE 2021

V okviru UNESCO projekta Moje pravice, ki ga organizira Osnovna šola Frana Kranjca, smo tudi letos obeležili mednarodni dan človekovih pravic (10. december).

Na ta dan so razglasili, da so vsi ljudje rojeni svobodni, imajo enako dostojanstvo, enake pravice ter da so do svojih pravic in svoboščin upravičeni ne glede na rasno pripadnost, barvo kože, jezik, vero, politično ali drugo prepričanje, narodno ali socialno pripadnost, premoženje, rojstvo ali katero koli drugo okoliščino.

Mladi so spoznavali človekove ter otrokove pravice in z njimi tudi povezane odgovornosti. Poskušali so jih razumeti in predvsem udejaniti v vsakdanjem življenju.
V izvedbo projekta so se vključili učenci 2. in 3. razreda na matični šoli v Škocjanu in učenci 4. ter 5. razreda na podružnični šoli Bučka pod mentorstvom Tine Jančar, Maje Salamon in Mateje Korenič.

Osnovna šola Frana Kranjca je pripravila razstavo v avli šole. Kako ustvarjalni so bili učenci, si lahko ogledate na spodnji povezavi.

Zapisala: Tina Jančar