Uvajanje izboljšav in samoevalvacija

V šolskem letu 2014/15 sta se vrtec Radovednež in OŠ Frana Metelka Škocjan, meseca marca, vključila v projekt Uvajanje izboljšav in samoevalvacija, ki ga vodi Šola za ravnatelje (dvoletni program). Samoevalvacija je spremljanje in ovrednotenje doseganja zastavljenih prednostnih ciljev izboljšav v določenem obdobju. Prepoznana je kot eden od ključnih dejavnikov pri nenehnem izboljševanju delovanja vrtcev/šol in dosežkov otrok/učencev.

Strokovni delavci smo opredelili prednostna cilja na vzgojnem in izobraževalnem področju. Pri vzgojnem cilju smo se odločili, da bomo okrepili odgovornost. Pri izobraževalnem cilju bomo poudarjali pomen govora. Na osnovi izbranih ciljev smo izdelali akcijski načrt šole, zatem je sledila izdelava akcijskega načrta po aktivih/področjih. Vsak strokovni delavec pa si izdela akcijski načrt za svoje področje.

Projekt vodi Anemari Kapler.