Osnovni podatki

Skrajšano ime:          OŠ Frana Metelka Škocjan
Sedež zavoda:           Škocjan 51, 8275 Škocjan

ŠOLSKI OKOLIŠ

CENTRALNA ŠOLA: Škocjan, Čučja Mlaka, Dobrava, Dobruška vas, Dolenje Dole, Dolnja Stara vas, Gabernik, Gorenje Dole, Goriška Gora, Goriška vas, Gornja Stara vas, Grmovlje, Hrastulje, Hudenje, Jelendol, Klenovik, Mačkovec, Male Poljane, Osrečje, Ruhna vas, Segonje, Stara Bučka, Stopno, Stranje, Tomažja vas, Velike Poljane, Vinji Vrh, Zagrad, Zalog, Zavinek in Zloganje.

PODRUŽNICA BUČKA: Bučka, Dolenje Radulje, Dule, Gorenje Radulje, Jarčji Vrh, Jerman Vrh, Močvirje, Štrit in Zaboršt.

ORGANIZACIJSKA SHEMA CENTRALNE ŠOLE

tel. številka: 07 38 46 613
e-mail: vesna.voglar@os-skocjan.si

ORGANI UPRAVLJANJA ŠOLE

Pedagoški vodja in posvetovalni organ šole je ravnatelj.

Svet zavoda
Člani sveta zavoda so imenovani oz. izvoljeni za štiri leta in so lahko ponovno imenovani oz. izvoljeni največ dvakrat zapored.
Svet zavoda sestavljajo trije predstavniki ustanovitelja, pet predstanikov šole in trije predstavniki staršev. Predstavnike staršev v Svet šole voli Svet staršev. Staršem preneha mandat tudi, ko učenec ali učenka v razredu, v katerem so bili izvoljeni v Svet staršev, preneha šolanje.

Svet staršev
Svet staršev je sestavljen iz predstavnikov staršev vsakega posameznega oddelka in je organiziran za uresničevanje interesov staršev v šoli. Starši na prvem roditeljskem sestanku izvolijo oziroma potrdijo predstavnike v Svet staršev.

STROKOVNI ORGANI ŠOLE

Učiteljski zbor
Sestavljajo ga strokovni delavci šole, ki obravnavajo in odločajo o strokovnih vprašanjih, povezanih z vzgojno-izobraževalnim delom; dajejo mnenje o letnem delovnem načrtu; predlagajo uvedbo nadstandardnih in drugih programov ter dejavnosti; odločajo o posodobitvah programov vzgoje in izobraževanja in njihovi izvedbi v skladu s predpisi; dajejo mnenje o predlogu za imenovanje ravnatelja; odločajo o vzgojnih ukrepih in opravljajo druge naloge v skladu z zakonom.

Oddelčni učiteljski zbor
Sestavljajo ga strokovni delavci, ki opravljajo vzgojno-izobraževalno delo v posameznem oddelku; obravnavajo vzgojno-izobraževalno problematiko v oddelku; oblikujejo program za delo z nadarjenimi učenci in tistimi, ki potrebujejo individualno učno pomoč oz. dodatno strokovno pomoč pri učenju, ter opravljajo še druge naloge.