Metelkove čebelice

METELKOVE ČEBELICE 2014_2015

V šolskem letu 2015/16 bomo nadaljevali z dejavnostmi v projektu Metelkove čebelice, s katerimi smo pod okriljem Javne agencije Spirit Slovenija in Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo pričeli v preteklem šol. letu. Gre za program, ki spodbuja ustvarjalnost, podjetnost in inovativnost med mladimi.

Naš namen je:

1. zagotoviti spodbujanje razvoja osebnostnih lastnosti, ki so pomembne za podjetništvo, ustvarjalnost, samoiniciativnost, sprejemanje tveganja in odgovornosti, samozavest …,
  2. oblikovati osnovna znanja in stike s poslovnim svetom in s tem razumevanje vloge ustvarjalnosti, podjetnosti in podjetništva za družbo,
  3. spodbuditi razvijanje zavesti o podjetništvu kot družbeni kategoriji tudi zato, da se posamezniki odločajo za uresničevanje svojih idej,
  4. zagotoviti sodelovanje vseh udeleženih in celotne družbe, kar pomeni vključevanje učencev, staršev, učiteljev, podjetij in lokalne skupnosti.

Pod mentorstvom gospoda Jožeta Globevnika (lokalni čebelar) in gospe Gabriele Gabrovec bodo  učenci v sklopu čebelarskega krožka spoznavali teoretične vsebine s področja čebelarstva in osnove podjetništva, prevzeli pa bodo tudi skrb za šolski čebelnjak in čebelice.

K projektu bomo povabili vse učence in delavce šole, ki bodo čebelarstvo tekom leta vključevali v redni pouk ali druge dejavnosti.

Svoje dosežke bomo predstavili na oglasni deski šole in na šolski spletni strani.

Projekt vodi Gabriela Gabrovec.